Мы перезвоним

Оставьте заявку и мы обязательно перезвоним

Отправить
Спасибо, мы скоро перезвоним

Иск в суд алименты на ребёнка

                                                         ________________________ районний суд м. _______________

                                                         адреса: вул._____________, ____, м. _______________,

                                                         поштовий індекс: _____________

 

Позивач:                                           прізвище, ім’я та по батькові: ____________________________

                                                         індивідуальний податковий номер: _______________________

                                                         місце реєстрації: вул._____________, ____, м. ______________,

                                                         поштовий індекс: _____________

                                                         телефон: ________________________________

 

 

Відповідач:                                        прізвище, ім’я та по батькові: ____________________________

                                                         індивідуальний податковий номер: _______________________

                                                         місце реєстрації: вул._____________, ____, м. ______________,

                                                         поштовий індекс: _____________

                                                         телефон: ________________________________

 

                                                         позов майнового характеру

 

__ ___________ 201__ р.

 

Позовна заява

про стягнення аліментів

 

Сторони з ______________ по __________________ перебували у зареєстрованому шлюбі, який зареєстрований ____________________ відділом реєстрації актів цивільного стану ________________ районного управління юстиції м. Дніпропетровська, актовий запис за №____. За позовом відповідача постановою Апеляційного суду Дніпропетровської області від ________________ шлюб розірвано.

 

_________________ у шлюбі народився _______________________________. Дитина зараз проживає з позивачкою по вул. ________________, м. ______________.

 

На плечі позивачки покладено наступні витрати на дитину:

 

-     Їжа в обсязі, різновиду необхідному для зростаючого організму з врахуванням необхідної кількості поживних речовин;

 

-     одяг, взуття з урахуванням постійного росту дитини та збільшення розміру, тобто одяг минулого року вже не можливо одягати в наступний сезон;

 

-     виховання (навчання у школі, позашкільне навчання, витрати на супутні канцелярські вироби, оплата коштів до фондів школи);

 

-     періодично ліки та супутні лікарські засоби необхідні для зростаючого організму дитини;

 

-     сплата комунальних послуг за помешкання де мешкає дитина: відповідач не пускає позивачку проживати за місцем її реєстрації та реєстрації дитини, тому позивачка додатково несе витрати за сплату комунальних витрат за помешкання матері де зараз проживає з дитиною;

 

-     інші речі першої необхідності, наприклад засоби особисто гігієни та супутні витрати;

 

-     дозвілля дитини та предмети для проведення дозвілля, наприклад спортивний інвентар та інше;

 

-     кишенькові гроші та гроші наприклад для придбання товарів, продуктів харчування, солодощів на власний вибір дитини та витрати на супутні витрати, наприклад екскурсії, подорожі та інші шкільні, позашкільні організовані заходи.

 

Значна частина витрат на дитину це якісна їжа, як важлива складова необхідна частина, для того, щоб дитина зростала здоровою. Приклад раціону якого дотримується син викладений у роздруківці сторінок 54 (таблица среднесуточного набора продуктов (в граммах)), 57-60 (меню школьника) «Книга как правильно кормить школьника, что бы он вырос здоровым, ловким и сильным» Госторгиздат 1961 одобренно институтом питания Академии медицинских наук СССР.

 

На день тільки на їжу, потрібно 100 грн. Тобто на місяць 3000 грн. відповідно.

 

Витрати на одяг та взуття є також значними, оскільки:

-     середня вартість «Джемпира для мальчиков» від 400 до 900 грн.;

-     середня вартість «Джинсы для мальчиков» від 700 до 1200 грн.;

-     середня вартість «Рубашки для мальчиков» від 400 до 800 грн.;

-     середня вартість «Спортивные костюмы для мальчиков» від 320 до 1500 грн.;

-     середня вартість «Ботинки для мальчиков» від 1780 до 2499грн.;

-     середня вартість «Туфли для мальчиков» від 808 до 1480 грн.;

-     середня вартість «Кросовки для мальчиков» від 949 до 1448 грн.;

-     середня вартість «Пуховики для мальчиков» від 1650 до 3163 грн.

 

Зрозуміло, що дитина постійно зростає та необхідно оновлювати гардероб. Гардероб дитини не може містити, наприклад лише одну сорочку, потрібно декілька. Це прямо стосується і до інших речей.

 

Позивачка самостійно забезпечити дитину всім необхідним саме зараз не має змоги, оскільки на сьогодні в неї не має постійної роботи та джерела доходу.

 

Зараз для повноцінного розвитку сина позивачці щомісячно потрібно не менше 5000 грн.     

Справедливо було б, якщо відповідач у такий скрутний для позивачки період часу подбав би над забезпеченням дитини необхідним як це визначено вище.

 

Необхідно мати на увазі, що відповідач є працездатним чоловіком, має постійну роботу та постійний заробіток. Отримує заробітну платню, та має реальну змогу сплачувати аліменти. В реєстрі божників за виконавчими провадженнями данні про відповідача відсутні, що свідчить про відсутність в нього грошових зобов’язань за рішеннями судів.

 

Законом України «Про держаний бюджет України на 2018 рік» встановлений прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років: з 01.01-30.06.2018 – 1860 грн., з 01.07-30.11.2018 – 2027 грн.

 

Вказаний прожитковий мінімум забезпечує лише мінімальні потреби дитини, а не достатні для повноцінного її розвитку, оскільки постійно зростають ціни на: їжу; одяг; виховання; ліки; дозвілля; комунальні послуги, речі першої необхідності та інше.

 

Дитина у будь-якому випадку повинна бути захищена та отримувати належне утримання від батьків, що гарантовано як нормами СК України, так і ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради України № 789ХІІ від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, згідно з якою держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

 

Стаття 180 СК України передбачає, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. А стаття 183 СК України вказує, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

 

Постає очевидним, що відповідач все ж таки повинен почати сплачувати аліменти.

 

Пунктом 3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів. 

 

Відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися: не проводились.

 

Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які я понесла і які очікую понести у зв’язку із розглядом справи: судові витрати відсутні.

 

Позивачка підтверджує те, що  вона не подала іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

 

Згідно до ч.4 п.2 ПВСУ «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12.06.2009 N2, суддя вправі відмовити у відкритті провадження у справі лише з  підстав,  передбачених  законом. Не допускається  відмова у відкритті провадження у справі з мотивів недоведеності заявленої вимоги, відсутності доказів,  пропуску позовної давності та інших не передбачених законом підстав.

 

Про судові засідання прошу повідомляти смс повідомленнями на номер __________________ та процесуальні документи направляти на електрону пошту ______________________

Керуючись викладеним,-

Прошу шановний суд:

  1. Розглянути справу в загальному порядку з викликом позивача.
  2. Стягнути  з ____________________  _____________________ р.н. ІПН ___________________ зареєстрований за адресою ____________________, буд.____, кв.______, м. ________, на користь _________________________ ІПН ________________, аліменти на утримання ________________ _________________р.н. в розмірі 3000 (три тисячі) гривень щомісячно починаючі з дати подання позову та до повноліття дитини.

Додаток (завірені копії):

-     свідоцтво про народження __________________________  _____________ р.н.;

-     акт від ______________ про проживання в квартирі вул. ____________, буд. _______, кв. _____, м. __________;

-     інформація з Єдиного реєстру боржників на відповідача станом на _________________ посилання https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

-     роздруківка сторінок 54 (таблица среднесуточного набора продуктов (в граммах)), 57-60 (меню школьника) «Книга как правильно кормить школьника, что бы он вырос здоровым, ловким и сильным» Госторгиздат 1961 одобренно институтом питания Академии медицинских наук СССР;

-     роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka» на підтвердження середньої вартості «Джемпира для мальчиков» від 400 до 900 грн. https://rozetka.com.ua/dgemperi-dlya-malchikov/c4636223/sort=cheap;page=3/

-     роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka» на підтвердження середньої вартості «Джинсы для мальчиков» від 700 до 1200 грн. https://rozetka.com.ua/dginsi-dlya-malchikov/c4636231/sort=cheap;page=3/

-     роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka» на підтвердження середньої вартості «Рубашки для мальчиков» від 400 до 800 грн. https://rozetka.com.ua/rubashki-dlya-malchikov/c4636391/sort=cheap;page=2/

-     роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka»  на підтвердження середньої вартості «Спортивные костюмы для мальчиков» від 320 до 1500 грн. https://rozetka.com.ua/sportivnie-kostyumi-dlya-malchikov/c4636511/sort=cheap;page=1/

-     роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka»  на підтвердження середньої вартості «Ботинки для мальчиков» від 1780 до 2499грн. https://rozetka.com.ua/botinki-dlya-malchikov/c4633689/sort=cheap;page=6/

-      роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka» на підтвердження середньої вартості «Туфли для мальчиков» від 808 до 1480 грн. https://rozetka.com.ua/tufli-dlya-malchikov/c4633697/sort=cheap;page=2/

-     роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka» на підтвердження середньої вартості «Кросовки для мальчиков» від 949 до 1448 грн. https://rozetka.com.ua/novaya-kategoriya4633657/c4633657/sort=cheap;page=2/

-     роздруківка з Інтернет супермаркету «Rozetka» на підтвердження середньої вартості «Пуховики для мальчиков» від 1650 до 3163 грн. https://rozetka.com.ua/puhoviki-dlya-malchikov/c4636359/

-     примірник позову з додатками відповідачу.

 

 

Позивача прізвище, ім’я та по батькові: ________________________________________ підпис _______________

 

 

Назад <<<