Мы перезвоним

Оставьте заявку и мы обязательно перезвоним

Отправить
Спасибо, мы скоро перезвоним

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ КРЕДИТУ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?


У позичальника, який не має змоги сплатити кредит або прострочив його виплату виникає питання: яка відповідальність настає за таке порушення? Банки або колекторські компанії, які викупили заборгованість поширюють «чутки» та «страшилки» про те, що у разі несплати кредитного зобов’язання позичальник несе кримінальну відповідальність, тим самим примушуючи осіб, які взяли кредит, виплатити борг за будь-яких життєвих обставин.

 

Тому, ми вважаємо, що необхідно все ж таки розібратися, чи є взагалі ймовірність настання кримінальної відповідальності за вищезазначені порушення або це лише такий стратегічний хід банку.

 

По-перше, відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №5 від 30.03.2012 р. «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин» розгляд справ за позовами, що виникають при укладенні, забезпеченні, виконанні та припиненні кредитних договорів, а також при визнанні їх недійсними, повинен здійснюватись у точній відповідності законом та в установлені для цього строки. Необхідно враховувати, що кредитні правовідносини є цивільно-правовими, регулюються главами 52, 53, 71 Цивільного кодексу України, а тому про кримінальну відповідальність за несплату кредиту не може йти й мови.

 

По-друге, кримінальним кодексом України не передбачено відповідальності за несплату кредитного зобов’язання. Відповідно до ст..7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод нікого не може бути визнано винним у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення на підставі будь-якої дії чи бездіяльності, яка на час її вчинення не становила кримінального правопорушення згідно з національним законом або міжнародним правом.

 

Отже, кримінальна відповідальність за несплату кредиту це міф!

 

 


-- 

ГИЛЬДИЯ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ ЮРИСТОВ

руководитель, участник Ассоциации Юристов Украины

Васильев Павел Сергеевич

сайт: www.gpl.in.ua

facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100015338400062 

 

киевстар 096-476-66-66

мтс, Viber: 095-235-31-10

 

 

 

 

Назад <<<